Daha yakından tanıyın!

Girişimcilik Etkinlikleri

SJ'de neler oluyor?

Gençlerin toplum içinde gelişim göstermeleri, yenilikçi bir ruh kazanmaları, kendilerini daha iyi tanımaları ve farklı yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan lisemiz, eğitim dönemi boyunca, öğrencilerine birçok kültürel, bilimsel etkinlik sunuyor.

Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle diğerlerini tanımaya ve dayanışmaya da önem veren okulumuz, teknoloji ve girişimciliği ön plana çıkaran etkinlikleriyle güncel pedagojik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Girişimcilik Kulübü

2018 yılından bu yana Genç Başarı Eğitim Vakfı ile birlikte çalışmalarını sürdüren Girişimcilik Kulübü, öğrencileri geleceğin iş dünyasına hazırlıyor. Gençlere şirket kurma ve geliştirmenin yanı sıra takım çalışmasını deneyimleme, iş hayatındaki sorunları modern yöntemlerle çözme becerisi kazandıran kulüp, girişimciliğin güçlü bir kariyer alternatifi olduğunu vurguluyor. Her eğitim-öğretim yılında bir şirket kuran ve çeşitli projeler geliştiren Girişimcilik Kulübü, düzenlediği etkinliklere iş dünyasının önde gelen isimlerini davet ediyor ve hem okul hem de kulüp öğrencilerini geliştirmeye devam ediyor.

SUNPO Kulübü

2015 yılında Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ne inovatif çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen SUNPO Community, 2018 yılından bu yana genç sosyal girişimciler arasında paylaşım ve iş birliği kültürü oluşturma misyonunu taşıyor. Genç girişimcilere açık liselerarası bir komünite haline gelen kulüp, SUNPO Fest etkinliği başta olmak üzere, girişimcilik festivalleri, vaka çalışmaları, networking etkinlikleri, pitching yarışmaları düzenliyor.
 

SOMMET Konferansı

2022 yılından bu yana lisemizde düzenlenen SOMMET Konferansı, İstanbul’daki 20 farklı okulun öğrencilerini, alanında uzman mezunlarımız ve iş dünyasından konuklarla bir araya getiriyor. Vaka çalışmalarının ve sunumların yapıldığı zirvede, öğrenciler, iş dünyası ve iş hayatına dair öngörüler kazanıyor.

SUNPO Fest

SUNPO FEST, 2022 yılından bu yana lisemizde 15 farklı okulun öğrencilerini, iş hayatında başarı elde etmiş mezunlarımızla ve iş dünyasından konuklarla buluşturuyor. Sosyal girişimcilik ekosistemi ile entegre edilen projeleri, iş birlikleri ve organizasyonlarla kulüp, gençler arasında sosyal girişimciliğin tanıtılmasına öncülük ediyor.

Kariyer Planlama Kulübü

Kariyer Planlama Kulübü, öğrencilerin yurt içi ve yurt dışı üniversiteleri ayrıntılı bir şekilde incelemelerini, üniversitelerle ortak projeler geliştirmelerini, alanında uzman kişileri okula davet edip tüm öğrencilerimizin gelecek planlamalarını daha etkin yapmalarını sağlıyor.