Daha yakından tanıyın!

Rehberlik Etkinlikleri

SJ'de neler oluyor?

Gençlerin toplum içinde gelişim göstermeleri, yenilikçi bir ruh kazanmaları, kendilerini daha iyi tanımaları ve farklı yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan lisemiz, eğitim dönemi boyunca, öğrencilerine birçok kültürel, bilimsel etkinlik sunuyor.

Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle diğerlerini tanımaya ve dayanışmaya da önem veren okulumuz, teknoloji ve girişimciliği ön plana çıkaran etkinlikleriyle güncel pedagojik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Kariyer Basamakları

Lisemizin Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen Kariyer Basamakları etkinliğinde, öğrencilerimiz, ülkemizdeki seçkin üniversitelerin temsilcileriyle bir araya geliyor, bu kurumlarda eğitim görmek için bilgi alıyor, burs olanaklarını öğreniyor ve üniversitelere yapılan gezilere katılıyorlar.

Yurt Dışında Okumak

Lisemizin 10-11-12. sınıf öğrencilerine ve velilerine yönelik olarak düzenlediği Yurt Dışında Okumak etkinlikleri kapsamında, yurt dışı eğitim üzerine uzmanlaşmış kişiler okulumuza davet ediliyor ve Fransa, ABD, Kanada, İngiltere, Hollanda, İtalya gibi ülkelerde bulunan üniversitelerin kabul koşullarını, fakültelerini ve bölümlerini tanıtıyorlar. Yine bu etkinlikler çerçevesinde, yurt dışında okuyan mezunlarımız çevrim içi olarak 10-11. sınıf öğrencilerimizle buluşarak deneyimlerini paylaşıyorlar.

Türk Üniversiteleri Tanıtımları

Rehberlik Servisi öğretmenlerimiz, üniversite eğitimine Türkiye’de devam etmek isteyen öğrencilerimize yönelik olarak üniversite ve bölüm tanıtımları yapıyor, farklı kurumlardan okulumuza misafirler davet ediyor ve üniversite gezileri düzenliyor.