Daha yakından tanıyın!

Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri

SJ'de neler oluyor?

Gençlerin toplum içinde gelişim göstermeleri, yenilikçi bir ruh kazanmaları, kendilerini daha iyi tanımaları ve farklı yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan lisemiz, eğitim dönemi boyunca, öğrencilerine birçok kültürel, bilimsel etkinlik sunuyor.

Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle diğerlerini tanımaya ve dayanışmaya da önem veren okulumuz, teknoloji ve girişimciliği ön plana çıkaran etkinlikleriyle güncel pedagojik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Sosyal Farkındalık ve Dayanışma Kulübü

Öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen kulüplerden biri olan Sosyal Farkındalık ve Dayanışma Kulübü, diğerlerinin ihtiyaçlarına duyarlı gençler yetiştirmeyi hedefliyor. Birbirinden farklı projelerle öğrencilere dayanışmanın önemini, kardeşlik bilincini ve anlam arayışının değerini aşılayan kulüp, aynı zamanda Lasalyen eğitim projemizin “ihtiyaç sahiplerine destek olma” ve “kendini ve diğerlerini tanıma” ilkelerinin en iyi örneklerinden biri. Eğitim-öğretim yılı boyunca birçok etkinlik düzenleyen Sosyal Farkındalık ve Dayanışma Kulübü, bu aktivitelerle öğrencilerin duygularını, tutkularını ve değerlerini harekete geçiriyor. Gençlere farkındalık kazandırmanın yanı sıra proje yönetme imkânı da tanıyan kulüp, okul çalışanlarını, öğretmenleri ve velileri de çalışmalarına davet ederek etkinliklerinin kapsamını bir üst noktaya taşıyor.

Kardeş Okullarla Etkinlikler

İstanbul Saint-Joseph Lisesi, Okul Aile Birliği ve Saint-Joseph’liler Derneği iş birliği ile 6 Şubat 2023 depreminden etkilenen Hatay Defne Bedii Sabuncu İlkokulu ile yaptığımız çalışmalar kapsamında, bölgeye ziyaretler gerçekleştiriliyor, okulumuzda yardım kampanyaları düzenleniyor ve kardeş okulumuzla ortak projeler hayata geçiriliyor.

STK'ların Yararına Koşular

Sosyal Farkındalık ve Dayanışma Kulübü öncülüğü ve Okul Aile Birliği ile Iş birliğiyle, öğretmen ve öğrencilerimiz, TEGV, KAÇUV, Tohum Otizm Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları yararına koşulara katılıyorlar.

Okul Aile Birliği Desteğiyle Gözlem Stajları

Okul Aile Birliği’nin üyelerimizin ve velilerimizin desteği ile, öğrencilerimiz için her tatil döneminde 2-3 günlük “gözlem stajları” organize ediliyor. 2024 yılının yaz döneminin sonuna kadar, 200’den fazla öğrencinin staj yapma olanağına sahip olması hedefleniyor.

Hayvanları Koruma Kulübü

Hayvanları Koruma Kulübü çalışmaları kapsamında, öğrencilerimiz, bir yandan hayvan türleri, bu türlerin yaşam koşulları hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor, diğer yandan da çeşitli yardım etkinlikleri düzenleyerek hayvanlara daha iyi koşullarda yaşam sunmayı amaçlıyor.