Daha yakından tanıyın!

Teknolojik Etkinlikler

SJ'de neler oluyor?

Gençlerin toplum içinde gelişim göstermeleri, yenilikçi bir ruh kazanmaları, kendilerini daha iyi tanımaları ve farklı yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan lisemiz, eğitim dönemi boyunca, öğrencilerine birçok kültürel, bilimsel etkinlik sunuyor.

Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle diğerlerini tanımaya ve dayanışmaya da önem veren okulumuz, teknoloji ve girişimciliği ön plana çıkaran etkinlikleriyle güncel pedagojik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Bilim, Teknoloji ve Girişimcilik Sunumları

Bilim, Teknoloji ve Girişimcilik (BTG) Sunumları kapsamında, bu alanlarda çalışan başarılı kişiler, lisemizde öğrencilerle buluşuyor ve mesleki tecrübelerini aktararak onlara yol gösteriyorlar.
 

Teknoloji Yetkinlikleri Programı

Teknoloji Yetkinlikleri Programı çerçevesinde, öğrencileri güncel teknolojilerle ve yeniliklerle tanıştırmak amacıyla derslerden sonra çeşitli eğitimler planlanıyor.

Maker Kulübü

Maker Kulübü’nde öğrencilerimiz üç boyutlu tasarımlar çalışıyor, üç boyutlu baskı programlarını ve gerekli cihazların nasıl kullanılacağını öğreniyorlar.
 

Drone Takımı

Drone Takımı çalışmaları kapsamında, öğrencilerimize drone pilotluğu eğitimleri veriliyor ve çeşitli yarışmalara katılmaları sağlanıyor.

Kodlama Kulübü

Kodlama Kulübü, öğrencilerin Hazırlık sınıfında öğrendikleri Swift Playgrounds dilindeki bilgilerini daha da ilerleterek Xcode ile iOs ve macOS uygulamalarının geliştirilmesini sağlıyor.
 

Teknoloji için Öğrenciler Topluluğu

Teknoloji için Öğrenci Topluluğu, teknoloji alanındaki ihtiyaçları belirlemek için arkadaşları ile iletişime geçiyorlar, anketler hazırlıyorlar ve gözlemleri ile sonuçları diğer gruplarla paylaşarak eğitim sürecine katkıda bulunuyorlar.
 

İnternet Kulübü

İnternet Kulübü, bir yandan lisenin internet sitesinin güncel tutulmasını sağlıyor; diğer yandan da öğrencilerin güncel program ve metotları öğrenmesine katkıda bulunuyor.
 

Sanal Okul Turu Ekibi

Lisemizin üç boyutlu olarak sanal biçimde gezilebilmesini sağlayan bu ekip, bu alandaki teknik donanımı ve uygulama bilgisiyle, hem okulumuzda okumak isteyen öğrencilerin merakını hem de özellikle yurt dışında yaşayan mezunlarımızın nostalji ihtiyacını karşılıyor.
 

Kayıt Ekibi

Bu ekipte yer alan öğrencilerimiz, kayıt dönemlerinde yeni öğrencilere ve velilerine kayıt işlemlerinde yardımcı oluyorlar.
 

Öğrenci Seminerleri

Öğrenci seminerlerinde, öğrenciler, arkadaşları için güncel programları tanıtan eğitim serileri hazırlıyorlar.
 

FRC

Robotik alanına ilgi duyan öğrenciler, FIRST Robotics Competition’a hazırlanırken, bir yandan takım çalışmasına yatkınlıklarını ve problem çözme yeteneklerini güçlendiriyor hem de STEM alanındaki becerilerini geliştiriyorlar.